Як приручити шиншилу до рук – поради по приручення

Як приручити шиншилу до рук?

Шиншили – невеликі тварини, що відрізняються цікавим зовнішнім виглядом і недовірливим поведінкою. У домашніх умовах вони містяться вже понад століття, але до цих пір у багатьох залишається питання, як приручити шиншилу до рук і завоювати її довіру. Щоб це зробити, доведеться чимало попрацювати. Зате результат докладених зусиль буде радувати власника на протязі багатьох років.

Як приручити шиншилу до рук?

опис тварини

Шиншила – гризун, його батьківщиною є Південна Америка. Поширені звірята в Чилі, гірських масивах Болівії, Аргентині і Перу. Дорослі особини досягають довжини в 23-39 см, їх хвіст виростає завдовжки до 17 см.

Опис зовнішності шиншили

характер шиншили

Формування певного складу характеру відбувається під дією певних факторів, в числі яких:

 1. Місце народження – якщо вихованець з'явився у власника від одомашненої пари особин, то він буде більш схильний йти на контакт з людиною.
 2. Тактильний контакт з людьми з перших днів життя: якщо з шиншилою займаються з самого дитинства, а не просто годують і прибирають за нею, то вона буде максимально контактним тваринам. Тому важливо при покупці пухнастого друга звернути увагу, як заводчик контактує зі своїми вихованцями.
 3. Поведінка також залежить і від того, як містяться вихованці: якщо в одній клітці міститься пара або більшу кількість звірків, то до людини їх буде привчити складніше, оскільки їм буде досить спілкування всередині своєї групи.

Тварини-одинаки більш схильні до спілкування з людиною – вони охоче приймають їжу, позитивно ставляться до прояву ласки.

До дружбу з людиною частіше схильні самці, вони краще піддаються дресируванню. Але і самок, при належних зусиллях і терпінні, можна зробити абсолютно ручними. Єдиний час, коли не слід турбувати тварин, є період тічки – вона триває 2-7 днів кожні півтора місяця. В цей час особини стають більш нервовими, агресивними і можуть покусати власника.

Самці більш доброзичливі порівняно з особинами жіночої статі

З чого почати знайомство?

Більшість новоявлених власників гризунів вважають, що відразу після придбання звірка можуть його обіймати, гладити. Це абсолютно не вірно – шиншила, незнайома з людиною, буде налякана і може проявити агресію – вона виражається в укусах або в пускання цівки сечі на «ворога», яким на даний момент є людина.

Шиншилу, яка знаходиться на штучному вигодовуванні, швидше звикає до людини

У перші дні після придбання улюбленця не слід його особливо турбувати – дайте йому як слід освоїтися в новому житлі, візуально познайомитися з членами сім'ї. Ні в якому разі не лякайте вихованця, інакше процес приручення затягнеться надовго. Шиншили дуже боятися гучних звуків, грубих дій – всього цього слід уникати.

Як привчити до імені?

У перші дні життя звірка в сім'ї слід подумати над кличкою для нього – поспостерігайте за новим жителем, за його звичками і активністю, тоді впорається з вибором буде простіше. Вважається, що саме шиншили з усіх представників гризунів володіють найбільшим рівнем інтелекту, тому з часом пухнастий друг вивчить своє ім'я і буде на нього відгукуватися.

Забарвлення, розмір, характер – все це може бути джерелом натхнення при виборі клички

При виборі імені варто керуватися простим правилом: кличка не повинна бути занадто складною або довгою. Досить, щоб ім'я складалося з 3-6 букв. Найкраще вибирати кличку, в якій присутні м'які шиплячі звуки – до такого імені звірок звикне швидше. Щоб вихованець скоріше запам'ятав його, треба дотримуватися нескладного алгоритму:

 1. Кличте улюбленця на ім'я ласкавим голосом, коли проходите повз його клітини.
 2. Годуєте звірка по режиму, в один і той же час увечері. Насипаючи корм.кілька разів повторіть кличку шиншили.
 3. Періодично пригощайте улюбленця ласощами (шиншили особливо люблять родзинки), кличучи на ім'я. Але не слід перегодовувати звірка, інакше у нього може виникнути діарея.

Звірку досить 1-2 родзинок на добу. Більша кількість солодощі призведе до розладу травлення.

Як привчити молоду шиншилу до рук?

Маленькі звірята, тільки потрапили до нового власника, відрізняються боязкістю, тому не слід відразу ж наполягати на тактильному контакті з твариною. Але пухнастий улюбленець досить цікавий і має потребу в спілкуванні – з ним треба розмовляти, намагатися частіше перебувати в зоні видимості звірка, щоб він освоївся.

Молоду шиншилу приручити легше, ніж дорослу

Слід дотримуватися наступного алгоритму приручення вихованця:

 1. У перші дні до клітки треба підходити повільно, не роблячи різких або активних рухів, не варто розмахувати руками. Підійшовши до намету вихованця слід з ним поговорити спокійним, тихим, ласкавим голосом, але при цьому не треба засовувати руки всередину віварію або наближати обличчя до прутів, щоб не налякати звіра.
 2. Як тільки вихованець перестане ховатися в будиночок при наближенні власника, можна переходити до наступного етапу – відкриванню дверки. При цьому всі рухи повинні бути м'якими, плавними. Намагайтеся не робити різких звуків, щоб не злякати шиншилу.
 3. Через 2-4 дня можна спробувати дати ласощі улюбленцю з рук. Бажано протягувати частування на відкритій долоні. Згодом вихованець звикне до рук і можна буде давати йому смакоту прямо в лапки.
 4. Як правило, улюбленець звикає до рук власника протягом 1-2 тижнів. По закінченні цього терміну можна акуратно взяти вихованця в долоні. Але ні в якому разі не хапайте звірка за загривок. Така дія буде асоціюватися у улюбленця з нападом змії, він стане оборонятися – вкусить власника або пустить цівку їдкого сечі.
 5. Освоїлася вихованця можна буде виймати з клітки – він буде охоче сидіти на руках, залазити на плечі.

Поза клітини шиншили постійно дивляться по сторонам, оцінюючи обстановку і можливі загрози

Досвідчені власники при підході до клітки часто видають будь-який звук, наприклад, ледь чутно цокають мовою. Це допомагає вихованцеві визначити наближення господаря і незабаром він буде з інтересом вдаватися до прутів віварію, чекати ігор або частування.

Молоді особини досить швидко звикають до людини, якщо підійти до процесу приручення грамотно і проявити терпіння. Не варто поспішати, насильно змушувати вихованця сидіти на руках – це викличе у звірка недовіру, налякає його. Приручати шиншилу поетапно, даючи йому звикнути до нових відчуттів і обстановці.

Як привчити дорослу шиншилу до рук?

Дорослі особини більш обережні в спілкуванні з людиною, особливо, якщо їм довелося поміняти господаря

Досить часто трапляється так, що в руки нових власників звірята потрапляють в уже в старшому віці. Тривалість привчання до людини дорослого звірка безпосередньо залежить від декількох факторів – в яких умовах утримувався улюбленець раніше, чи контактував з людьми, чи не був він наляканий. Природно, привчити до рук простіше ту шиншилу, яка з дитинства спілкувалася з людиною. Але і «дикуна» цілком можна зробити ручним, проявивши терпіння і витримку.

Варто зазначити, що серед шиншил особини, абсолютно непристосовані до життя і дружбу з людиною, зустрічаються вкрай рідко. Більшість звірів активно йдуть на контакт, якщо власник грамотно підходить до процесу приручення.

Процес завоювання довіри може затягнутися надовго – в цьому полягає основна проблема при покупці дорослого вихованця.

Шиншилу треба годувати з рук, не здійснюючи різких рухів

Таку особина можна приручити, діючи так:

 1. У перші дні після переїзду не треба турбувати улюбленця – нехай освоїться в новому житлі, звикне до запаху господаря, до навколишнього оточення.
 2. Слід в клітці обладнати будиночок для шиншили, куди вона зможе сховатися. Переїзд для звірка – величезний стрес, тому ему потрібно місце для усамітнення.
 3. Вечірньої пори, при годуванні і коли улюбленець грає, сідайте поруч з кліткою і розмовляйте тихим голосом. Якщо звір не ховається, то переходите до наступного етапу знайомства.
 4. Годуєте вихованця з рук, ласкаво розмовляючи з ним. Згодом він сам стане зацікавлено підбігати за покликом людини і охоче забиратися на руки.

При покупці дорослої шиншили залиште тварині його колишню кличку

Якщо у дорослої шиншили вже є кличка, на яку вона відгукується, новому господареві не слід перейменовувати улюбленця.

Тривалість періоду приручення залежить від того, які умови проживання тваринного були у попереднього власника:

 1. Якщо вихованця не привчали взаємодіяти з людиною, то він буде полохливий, стане ховатися в розташований в клітці будиночок. Шиншила може агресивно реагувати на людей і спроби засунути в клітку руки, кусатися і видавати тривожні скрегочучі звуки. Знайти підхід до такого звірку не просто – в першу чергу йому потрібно дати час на адаптацію, а потім поступово привчати його до присутності людини.
 2. Якщо заводчик приділяв вихованцеві достатньо уваги, то тварина буде проявляти недовіру лише перші дні проживання в новому будинку і складнощів з прирученням не виникне – як тільки звір зрозуміє, що йому нічого не загрожує, він стане підходити до рук і брати з них їжу.

Шиншилу можна годувати травою, насінням рослин, сіном, сушеними фруктами

Ціна на корми і вітаміни для шиншил

Чим годувати шиншилу, можна прочитати в публікації «Що їдять шиншили».

Дорослі шиншили потрапляють до дорослих власникам з різних причин – тварина може просто набриднути минулого заводчику, вона може бути хвора, у попереднього хазяїна змінилися життєві обставини і тепер у нього немає часу на догляд за звіром. Якщо вирішено придбати дорослу особину, то слід переконатися в її здоров'я – уважно оглянути очі, шерсть, вуха, оцінити рухову активність звірка. При покупці хворої тварини слід бути готовим до матеріальних затрат (лікування гризунів коштує досить дорого) і до проблем з адаптацією – налагодити контакт з твариною, якому з першого дня знайомства доводиться заподіювати біль (ставити уколи, крапельниці і проводити інші медичні маніпуляції), буде дуже складно.