Які види кабачків виявилися загадковими навіть для досвідчених городників

Види кабачків, які здатні здивувати навіть найдосвідченішого городника

Класика жанру – Грибовський і його нащадки

Кабачок – це осінній хліб підмосковного дачника. Городянин, далекий від овочівництва, можливо, не підозрює, що білявими недомірком, відірваними від рідної батоги в підлітковому віці, зовсім не вичерпуються види цього овоча. Описуючи плоди рослини, ботаніки користуються визначеннями: круглий, циліндричний, еліптичний, шірокоелліптіческіе, булавовидний, овальний. Зустрічаються кущові і плетисті, білі, жовті, зелені, смугасті, плямисті і в сіточку, гладкі і ребристі.

Види кабачків і їх гібриди незліченні і різноманітні, тільки в Держреєстрі селекційних досягнень зафіксовано 123 сорти. Умовно зі всієї великої кількості можна виділити такі різновиди: класичні, цукіні, спагетті і круглі.

На наших дачах прийнято в гості ходити з подарунками, зі свого городу, зрозуміло. Восени настає кабачкова пора. Часом на терраски накопичується до десятка різних плодів, але чільну позицію серед них займає класичний овоч, зі світло-зеленого або практично білою шкіркою, гладкою циліндричної форми.

сорт Грибовський 37 був виведений і зареєстрований в 1943 році, в розпал Великої Вітчизняної війни. Висока врожайність – до 500 центнерів з гектара забезпечили йому велику популярність. Плодючість і якість Грибовський зеленцов задовольняло колгоспні і присадибні господарства до 1983 року, коли був зареєстрований сорт Белоплодние, що відрізняється гарною транспортабельністю. З тих пір в Держреєстрі додалося кілька десятків класичних овочів, серед яких ультраранній ролик, високоврожайний Карам і дуже смачний мрія господині.

Цукіні – а чи був хлопчик?

З точки зору авторитетного державної установи «Госсорткоміссія», цукіні в природі не існує. Природні відмінності не дозволяють скомпонувати деякі сорти в групу і назвати її «цукіні».

Вікіпедія вважає, що так називають зелёноплодние овочі, що відрізняються високим вмістом вітаміну C. Інші джерела взагалі виділяють цукіні в окремий вид з сімейства гарбузових, особливо підкреслюючи, що цей, не зовсім кабачок, – кущовий.

Виробники насіння, навпаки, довільним чином включає в розряд цукіні довгасті зеленці з жовтим, білим і зеленим кольором шкірки, ігноруючи інші точно такі ж сорту аналогічних відтінків і конфігурацій плодів. Так, порівнюючи опису яскраво-жовтою звичайної Золотінкі і цукіні жовтоплідний (За версією агрофірми Седекії), мені вдалося знайти тільки одна відмінність: жовтоплідний – тонкокорими. Чи не забагато для окремої класифікації, якщо враховувати, що у інших сортів, віднесених до цукіні, тонкокожесть не відзначена.

Не виключено, що деякі особливості цукіні, закладені в його природі, відомі професійним ботаніків. Про всяк випадок перераховую сорти, віднесені відомої агрофірмою до цукіні, раптом хтось краще за мене знає, як використовувати цю інформацію: Асторія, Аеронавт, Ванюша F1, Гольда F1, Грей цукіні, жовтоплідного, Карина, Касерта, Маркіза, Маша F1, Нефрит F1, Фермер, Джан F1, Чорний красень.

Декоративні екземпляри: круглі, кольорові і смугасті

На мій погляд, декоративного в кабачках не більш, ніж в кочегарів. Красиво розрізані широке листя не викликають у мені естетичних захоплень – лопухи як лопухи, а кольорові плоди зазвичай бувають приховані цими самими широкими, красиво розрізаними. Окремої сорти «декоративні» поки не існує: мало кому прийде в голову з кормового продукту виводити шляхом селекції предмет декоративного мистецтва.

Але якщо стоїть завдання прикрасити город, насамперед я б пошукала насіння гібрида фестивальна F1. Він має невеликі кулясті плоди смугастої забарвлення, дуже ошатне поєднання жовтого, білого і зеленого. Також цікаво виглядають жовті та оранжеві кабачки сортів Голдена, Золотинка, жовтоплідного, Жовтий банан, Чудо помаранчеве і неймовірного кольору гібрид Зефір F1. Забавно виглядають смугасті екземпляри: Зебра, Зимовий делікатесний, Тапір.

Якщо орієнтуватися на форму, вишукані обводи плодів Лагенарії Таємниця булавоподібна мало кого залишать байдужим, а грушовидний зеленець хоч і простіше, але теж досить незвичайний. Коротше, декоративним може вважатися будь-який курйоз, який не дуже рясно плодоносить, зате добре виглядає.

Мені особисто подобаються круглі сорти і гібриди – М'ячик, Буржуїн, Кухарка F1, Теща хлібосольна F1, Тондо Ді Пьяценза і тиквовідного гібрид боцман F1. Світлі і темно-зелені плоди добре вписуються в декоративний город і прекрасно підходять для фарширування і запікання.

Спагеті на грядці – це не жарт

Спагеті, спагетті равіолі, спагетті Фемелі, Карузо, Макаронні… Це я не меню італійського ресторану читаю, а перераховую сорти кабачків, об'єднаних в групу спагетті. Кабачок-спагетті є короткоплодний овоч овальної форми світло-зеленого або кремового кольору з м'якоттю шаруватої структури. У недоспелий вигляді своїх оригінальних властивостей не проявляє, зате зрілий плід, приготований особливим чином, обертається купою соковитих волокон, схожих на тарілку макаронів.

Ефекту спагетті можна домогтися в такий спосіб: стиглий овоч одного з перерахованих сортів опускають цілком в киплячу воду на півгодини. Попередньо шкурку треба проткнути виделкою в декількох місцях. Готовий продукт виймається, розрізається навпіл, насіння видаляються, а волокниста м'якоть викладається на тарілку. Вважається дуже смачним і, безсумнівно, дієтичним блюдом.

Загадка жовтого Пеппі – який він насправді?

Госсорткоміссія описує кабачок Пеппі як середньостиглий, з плодами грушоподібної форми, короткими, сільноребрістимі, світло-жовтими, до 1 кг вагою. Оригінатори (ті, хто створив або виявив новий сорт) – ТОВ «Агросемгавріш» спільно з НДІ овочівництва захищеного грунту, дата реєстрації – 2011 рік.

Однак під цією назвою фірмою «АгросемГавріш» продаються насіння овоча, описуваного як ранньостиглий сорт з яскраво-жовтим довгастим плодом рівною циліндричної форми, що виростає в таку собі гладку торпеду вагою до 2-х кілограм. Питання – в чому справа? Чому документально зафіксовані якості не збігаються з товарним варіантом?

Можу припустити, що лабораторії НДІ овочівництва захищеного грунту – суворо науковій основі компанії «Гавриш», так і не вдалося домогтися стійкості сорту. Це не говорить про те, що не треба купувати Пеппі. Навпаки, набуваючи насіння цієї рослини, ви на додаток отримуєте інтригу: що ж з них виросте?

Я, наприклад, нічого не дивуюся з тих пір, як у мене з фірмових насіння найвідомішого сорти ролик (Ультрараннеспелий, кущистий, плоди циліндричної форми, видовжені) виросло не зрозумій що, що викинуло на всі боки, подібно Ктулху, батоги чудовою довжини, на яких у вересні рясно висипали веселі круглі світло-зелені кабачочкі. Я-то була не в накладі, круглі білі прямо створені для фарширування і запікання, але повторити такий подвиг поки не вдалося.