Які звуки видає тхір опис, значення

Які звуки видає тхір і чому

Тхір – це дуже цікаве і веселе тварина, яке люди останнім часом часто заводять в якості домашнього улюбленця. Його можна назвати товариським, так як він любить поговорити. Головне – зрозуміти, що означають ті чи інші звуки тхора. За своєю природою тхорів властиво вести активний спосіб життя, але якщо вони пристосовуються до будинку, господар сприймається як частина зграї. Якщо людина хоче дізнатися краще, що відчуває вихованець, йому необхідно ретельно вивчити опис найпоширеніших звуків, що вимовляє цей невеликий звірок.

Які звуки видає тхір

Нещодавно народилися ссавці видають найпростіші звуки, їх називають «дитячими». Перші звуки тхора обов'язково потрібно слухати: так господар швидше навчиться розуміти свого вихованця.

Які звуки видають тхори, також обумовлюється віком, часом доби і характером тварини.

Вихованець більш активний вночі, в денний час він спить. За добу звір може проспати 15-20 годин, тому багато власників навіть не чують, як розмовляє їх улюбленець, і наявність власної мови у звірків дуже сильно їх дивує.

Основні види звуків

Серед всіх звуків, які виробляють ці тварини, слід виділити:

Якщо видаються тхорами звуки нагадують писк, це означає, що тварина захищається. Найчастіше писк людина чує в період сну, коли вихованець бачить сон, в якому він бореться або тікає від хижака. Якщо йому сниться погоня або пробіжка, в цей момент він буде не тільки видавати звук, але до того ж і смикати хвостом або кінцівками.

Якщо він починає пищати в той час, коли його беруть на руки, потрібно звернутися за допомогою до фахівця, адже подібні звуки видають тхори, коли у них щось не в порядку зі здоров'ям, тобто присутній певний дискомфорт. На огляді лікар візуально огляне тварину, при необхідності візьме аналізи. Щоб не допускати подібні ситуації, необхідно проходити обстеження кожні 6 місяців, навіть якщо звір відчуває себе добре.

крик тхора

Які звуки видає тхір, якщо йому ненавмисно затиснуло дверима хвіст? Цілком нормально, що він починає кричати. У цих тварин, як і у людей, крик – захисна реакція, і якщо вихованець відчуває якийсь дискомфорт або чимось незадоволений, він щосили починає кричати. Криком він сподівається достукатися до власника і запитати: чому ви мене не помічаєте? Фахівцями було доведено, що тхори видають такі звуки, коли у них відбувається різка зміна настрою, іноді навіть несподівана для самої тварини. Крик може початися тоді, коли господар тримає кілька самців, які починають битися за самку. Ще цей звук звірята виробляють під час злягання.

Якщо господар почув крик тварини, потрібно відкласти всі справи і якомога швидше прийти і подивитися, що сталося, цілком реально, що вихованцеві необхідна допомога з сторони.Рекомендовано випускати тварину виключно в присутності людини, щоб не доводити вихованця до крику. Якщо в будинку є великі рослини, потрібно максимально ретельно стежити за улюбленцем, щоб він не підходив до них, адже тхір – це головний цветовредітель, при кожному зручному випадку він почне їх виривати. А у випадку з великим рослиною це загрожує негативними наслідками, адже воно може впасти і придавити звірка, тоді він почне виробляти всім зрозумілі звуки.

Шипіння у тхорів

Якщо часто слухати звуки тхора, можна зрозуміти, яку емоцію він відчуває в даний момент. Шипіння рівносильно попередження. Цей звук можна почути від тварини під час гри. Якщо хтось забирає у нього трофей або улюблену іграшку, він починає шипіти. Це спосіб показати ступінь невдоволення тим, що відбувається.Цілком реальна також ситуація, коли вихованець бажає затягнути в якусь затишне місце вподобану іграшку або дрібничку, але у нього не виходить, в результаті чого і починає шипіти, і йому не поясниш, що предмет просто не проходить через отвір.

Переконати тхорів в чомусь дуже складно, так як вони починають намагатися виконати задумане. Шипіння – один з найпоширеніших видаються тхором звуків, вони в цей момент схожі на змію. Якщо серед тхорів намічається бійка, тоді цей звук буде сигналом противнику, таким чином маленькі хижаки показують свою міць і значимість.

Кудкудакання або бурчання

Цей звук тхір видає дуже часто. Через те що він має схожість з пташиним кудкудаканням, його так і називають. Почути його можна в період первинного знайомства вихованця з іншими представниками тваринного світу або ж під час пустощів та ігор.

Бурчання відображає емоційний фон звірка, адже воно чути під час шлюбних ігор (один з методів заманювання самі), призову своєї зграї і т.д.