Який утеплювач для зимової куртки краще Поради господині

Який утеплювач для зимової куртки краще?

Теплий зимовий одяг важлива для людей будь-якого віку. Але як визначити, яка куртка або пальто буде надійно гріти? Напевно, ми «Не відкриємо Америки», сказавши, що головне в зимовій верхньому одязі матеріал, що знаходиться під основною тканиною. Саме утеплювач для зимової куртки, пальто, шуби зберігає в одязі тепло. І виконує він цю важливу функцію завдяки повітрю, який він чи ефективно затримує, чи ні. Ось і весь секрет. Його-то і використовують виробники сучасних утеплювачів.

Є ущільнювачі натуральні (пух, перо, овчина, інший хутро) і синтетичні

З останніх всім нам добре відомий утеплювач синтепон. Але сьогодні з'явилися і більш практичні і якісні сучасні матеріали. Вони відрізняються більшою щільністю і, в той же час тонкий шар таких утеплювачів, добре пропускають повітря, багато тепліше важких і товстих вище перерахованих матеріалів. А ще в них комфортно в дуже великому діапазоні температур, а також вони дешевше!

Наповнювачі зимових курток

Давайте розглянемо, які наповнювачі в куртках нам пропонують виробники.

утеплювач синтепон

Як вже було сказано, всі ми звикли до такого недорогого утеплювача для зимової куртки, як синтетичне волокно синтепон. Відрізняється матеріал м'якістю, пишнотою, великим об'ємом, пружністю, непоганий теплоізоляцією. Матеріал нешкідливий, оскільки нетоксичний. Як недолік, можна назвати недовговічність синтепонові волокна. Він зношується, «вмощується», стискається, втрачає обсяг, а, значить, і свої теплоізоляційні властивості. Зносу сприяють часті прання.

Якщо утеплювач для зимової куртки синтепон, потрібно уважно вивчити ярлик: чи дозволено взагалі прання, або приводити річ в порядок можна тільки в хімчистці

Звичайно є деякі секрети того, як прати синтепон, щоб виріб довше залишалося теплим і гріла в зимові холоди. По-перше, не замочуйте речі на синтепоні. По-друге, використовуйте рідкі миючі засоби і прохолодну воду (не більше 30 градусів). Звичайно, краще прати вручну, але можна використовувати і для машинного прання в щадному делікатному режимі, без віджиму. Потім дати стекти і сушити на повітрі.

Які ж нові сучасні утеплювачі прийшли на зміну синтепону? Відразу скажемо, що всі вони гіпоалергенні, тому безпечні для здоров'я дорослих і дітей.

Європейський утеплювач ізософт

Дуже популярний шарікообразний утеплювач для зимової куртки ізософт, що відрізняється малою вагою, приємною м'якістю і еластичністю, але найголовніше, відмінною теплоізоляцією, в два рази перевищує синтепон. Що дуже важливо, матеріал гіпоалергенних, стійкий до прання, чудово тримає свою первісну форму, легко відновлюючи її після стиснення. Але є одне «але»: матетріал має високу ціну.

ізософт

утеплювач прімалофт

Відмінний найтонший утеплювач для одягу прімалофт проводиться з волокон поліефіру, що відрізняються м'якістю і в той же час щільністю. Тому легкість матеріалу, міцність і чудові теплоізоляційні властивості – його основні характеристики. Що ще цікаво, так це те, що прімалофт, як наповнювач для курток, які не промокаємо, що не продуваємо, відмінно відводить від тіла вологу.

утеплювач термолайт

Ще один сучасний утеплювач для зимової куртки термолайт вдає із себе синтетичні волокна, між якими залишено повітря. Матеріал цей володіє водовідштовхувальними властивостями, тому залишається сухим, виводячи вологу до верхнього шару одягу. З термолайт шиють термобілизна з прекрасними теплоізоляційними характеристиками.

утеплювач тінсулейт

Широке поширення в якості утеплювача для зимової куртки отримав наповнювач тінсулейт, настільки тонкий, що не йде в порівняння навіть з людським волоссям.Куртки на тінсулейте відрізняються підвищеною комфортністю не тільки завдяки теплу, створюваному і утримується утеплювачем, але і його легкості, майже що невагомості. Утеплювач тінсулейт для одягу надійно тримає повітря навіть в найтоншому шарі, «дихає», не боїться прання, а куртка, парку або пальто залишаються елегантними і привабливими. Однак цей матеріал – дороге задоволення.

холлофайбер

утеплювач холлофайбер

Різновидом синтепону, в який доданий силікон, є дуже теплий і легкий утеплювач холлофайбер (файбертек, біопух). За своїм теплоізоляційним властивостям матеріал близький до пуху. Зимові куртки на холлофайбер екологічні і не втрачають своєї привабливості в процесі тривалої експлуатації. Тільки доглядати за виробами потрібно правильно, щоб вони не втратили свої прекрасні властивості. Коротко про те, як прати холлофайбер:

  • річ можна замочувати, щоб розм'якли плями на верхньому шарі;
  • забруднені місця можна терти щіткою, або наносити на них засіб для виведення плям;
  • обов'язкова умова – ретельне полоскання;
  • річ з холлофайбером дозволено прати, віджимати і сушити в пральній машині.

Можна навіть гладити виріб зі штучним наповнювачем, використовуючи пар

Утеплювач для зимової куртки – топсфіл

Ще один сучасний легкий і повітряний утеплювач для зимової куртки топсфіл відрізняється своєю цікавою здатністю розправлятися при зниженні температури. Матеріал «дихає», не вбирає вологу, легко відновлює свою форму після дефформаціі.

мембрана

Скажімо кілька слів про мембрані, особливої ​​плівці, яку виробники приклеюють до верхньої тканини речі, що робить її непромокаючої і не продувається. Зимова куртка з мембраною сама по собі не зігріє Вас, тому під неї потрібно одягати три шари одягу:

  • термобілизна для відводу вологи від тіла;
  • вовняний светр, що тримає тепло, флісова кофта або виріб з теплого та легкого поларфліса;
  • куртка з мембраною.

Треба знати, як прати куртку з мембраною: з шампунем або спеціальними миючими засобами для спортивного одягу. Якщо передбачається прати у пральній машині, вибирайте самий щадний режим.

Ми перерахували основні сучасні матеріали, які використовуються в якості утеплювачів для зимової куртки. Вам залишається тільки підібрати для себе, свого способу життя і фінансової можливості відповідний одяг для зими. Вдалих покупок!