Якого кольору зебра, де мешкає, будова і повадки зебри

Хто така зебра, якого вона кольору і де мешкає?

У Північній Африці були винищені вже в давнину. Сьогоднішній ареал найбільш часто зустрічається рівнинній зебри охоплює південь Судану і Ефіопії, савани Східної Африки аж до півдня континенту. пустельна зебра зустрічається в сухих саванах Східної Африки, в Кенії, Ефіопії і Сомалі.

Хто такі зебри?

зебри, іменовані на латині Hippotigris, Являють собою підрід диких коней. Цей підрід, в свою чергу, розгалужується на кілька нині існуючих видів:

  1. Зебра бурчеллова, вона ж саванная (Equus quagga);
  2. зебра Греві, або пустельна (Equus grevyi);
  3. гірська зебра (Equus zebra).

Змішані форми, отримані шляхом схрещування дикої смугастої форми з домашньої конем, прийнято називати «зеброїди», тобто зеброподобние. Потомство від схрещування з ослами називають зебруламі. Кочове життя травоїдних протікає групами, склад яких нагадує традиційні левові прайду: один дорослий жеребець опікується декількох самок і їх дитинчат різного віку. Дитинчата називаються так само, як і дитинчата коні – лошата.

будова зебри

опис зебри в найпростішій формі може виглядати як «смугасте лоша». Дійсно, у родинних копитних багато спільного. Зебри, як і коні, тварини непарнокопиті – вага тіла здебільшого доводиться на третій палець кінцівки, озутою в роговій «башмак». Міцні копита покликані захистити пальці тварини під час ходьби і бігу.

зростання тваринного визначається висотою в холці, У дорослої зебри вона може досягати від 120 до 140 см. Це пишнота доповнює довгий рухливий півметровий хвіст. Маса дикого коня різниться в залежності від виду, а також віку і статі тварини, так як самці трохи крупніше. Внаслідок цього діапазон маси становить проміжне значення між 175 і 450 кг.

Малюнок, утворений смугами на шкурі, строго індивідуальний. Цьому є своє пояснення: при народженні лоша повинен запам'ятати свою матір, щоб незабаром слідувати тільки за нею. Як правило, самка деякий час прикриває його від решти стада, даючи своїй дитині можливість вивчити візерунок на її тілі. Оскільки шкура тварини гладка, людському погляду лінії, утворені кольором хаотично, іноді нагадують рукотворний малюнок. Зебри володіють короткою жорсткою гривою, навіть гривкою, лише віддалено схожою на кінську.

Чим відрізняються?

Хоча на недосвідчений погляд все поголів'я здається однаковим, зовнішній вигляд тварин різниться в залежності від того, де мешкає дика конячка.

Типова розфарбування, чорно-білі смуги, Варіює з півночі на південь: північні зебри можуть похвалитися повноцінними чорними довгими смужками, що особливо помітно у хребта, а південним залишається коричневий камуфляж з коротких нерівних штрихів.

Відповідь на запитання, якого кольору зебри, Чи не здається однозначним. Проте він існує. Білі смуги утворюють візерунок на чорній шкірі – так що африканська кінь чорна, якщо не брати до уваги самих білих смуг. На передній частині тулуба смуги вертикальні, потім поступово нахиляються, а ноги зебри розписані горизонтально.

Навіщо зебрі костюм в смужку?

Деякі вчені вважають, що всі предки сучасних коней колись були прикрашені смугами. Досить тривалий час біологами будувалися припущення, для чого служать смуги травоїдним.

Гіпотеза маскування від хижаків

Найчастіше висувалося припущення, що це варіант протекційного забарвлення, Призначений такий тривіальної мети, як маскування. Така гіпотеза виглядала правдоподібно, оскільки в нагрітому денному повітрі савани повисає хитка серпанок, обриси нерухомих об'єктів тремтять і зливаються. Відповідно, пасуться стада отримують деякий шанс стати менш помітними для хижаків.

Однак головні мисливці савани – леви, точніше, левиці. Якби захисне забарвлення допомагала там, де мешкає зебра, частини левиць, безумовно, довелося б стати вегетаріанками. Але цього не відбувається: великі кішки чудові мисливці і подібні примхи природи явно не здатні збити їх з пантелику.

Гіпотеза захисту від комах

Подальші спостереження привели вчених до думки, що смуги дійсно мають функцію маскування, Але призначення її зовсім не в захисті від хижаків. У копитних тварин савани є не менш небезпечні вороги, ніж хижаки – це комахи. Жалячі мухи, крім дратівливих укусів, здатні докучати травоїдним, заражаючи їх небезпечної лихоманкою. Наприклад, велику рогату худобу середньої смуги не має захисного забарвлення і в жарку пору року буває буквально обліплений хмарами гедзів. Так що саме завдяки характерним смугах деякі особини уникають частини комах.

Де можна зустріти тварина?

Ареали всіх на сьогоднішній день існують різновидів лежать на просторах Африки:

  • Зебра Бурчелла мешкає виключно на півдні і сході африканського континенту
  • Зебра Греві мешкає в посушливих степах і чагарникових саванах Ефіопії і Північної Кенії, а також в Сомалі. Поблизу південних кордонів ареалу зебрі Греві доводиться розділяти пасовища з зебра бурчеллова
  • Гірська зебра, характерною ознакою якої є ніс червонуватого відтінку, водиться в обмеженою двома гірськими регіонами області південного заходу Африки з переважаючим степовим ландшафтом. Незначне число живе в заповідниках і зоопарках. Незважаючи на зовнішню схожість, еволюційні шляху не вимерлих до наших днів гілок підроду, розійшлися настільки давно, що отримання потомства від двох різновидів вкрай важко.

Звички і особливості

Дикі копитні неслухняні і не піддаються приручення. Найбільш розвиненим почуттям тваринного є нюх, яке дозволяє завчасно відчути ознаки небезпеки: наприклад, по доносив ледь вловимого запаху лева з навітряного боку все стадо кидається бігти, як по команді. Через неважливого зору вони не завжди можуть вчасно розпізнати загрозу. У природі їх нерідко губить цікавість, що приводить тварин в потенційно небезпечні місця.

нерідко стадо кооперується зі стадами інших копитних, Наприклад, антилоп-гну. Крім того, дикі африканські коня можуть використовувати наглядові можливості страусів. Подібний феномен пояснимо: чим більше стадо, тим вище почуття безпеки кожної з голів стада. Кооперація має очевидні переваги: ​​копитні використовують розвинений нюх, страуси далекозорі, чому значною мірою сприяє відкривається з висоти довгої шиї огляд. Такого роду пристосування до середовища хоч і не роблять зебру більш важкою здобиччю, ніж рогаті антилопи або великовагові буйволи, однак, істотно підвищують шанси на виживання: окремі особини доживають майже до 30 років.