Яку електричну газонокосарку купити для дачі вибір виду та моделі в залежності від розміру

Газонокосарки електричні для дачі: загальна інформація та критерії вибору

Влітку перед власниками заміських будинків постає питання, як утримувати газони в порядку. Звичайною косою неможливо постригти газонну траву, тому багато для залицяння за газонами користуються електричної газонокосаркою для дачі.

Електрична газонокосарка для дачі

Необхідність газонокосарки для дачі

Сучасний ринок рясніє всілякими газонними «перукарями»: є акумуляторні, бензинові та механічні типи агрегатів, з допомогою яких можна утримувати в ідеальному порядку зелений килим на ділянці. Однак газонокосарки електричні для дачі вважаються найзручнішими при експлуатації.

Електрика або бензин

Газонокосарка, що працює на бензині, підходить для великих ділянок, характеризується надійністю і високою продуктивністю. Такий агрегат має велику масу, його треба періодично заправляти, при запуску він випускає їдкий газ.

Електричні косарки – ідеальний варіант техніки для невеликих ділянок. Робота на електриці не вимагає заливки бензину і масла, а також чищення повітряного фільтра. Плюсом таких агрегатів є малогабаритність, відносна безшумність при експлуатації, безпека для навколишнього середовища (немає вихлопних газів). Корпус електрики виготовляється з недорогого матеріалу, а комплектуючі бувають знімними.

Мінусом такої косарки можна вважати крихкість корпусу і малу потужність двигуна. Діють електричні газонокосарки на радіус довжини кабелю, але можна збільшити площу за допомогою подовжувача.

Критерії вибору газонокосарки для дачі

При виборі газонокосарки треба керуватися рекомендаціями фахівців, щоб розібратися в типах двигуна, деки, травозбірника. Найважливішим критерієм при виборі електричної газонокосарки можна вважати потужність двигуна, яка коливається в межах від 1,3 до 4л.с. Є серед них самохідні і несамохідні газонокосарки.

Самохідні косарки при виконанні садових робіт не вимагають управління, вони самостійно переміщаються по ділянці треба просто направляти їх, злегка змінюючи рух. У них є мінус – під час скошування треба постійно стежити, щоб не перерізати шнур від кабелю.

Вони бувають задньопривідними і передньопривідними. Моделі з переднім приводом мають високу маневреність, а задньопривідні – з великими задніми колесами відрізняються стійкістю, вибирають їх для роботи на ділянках з нерівним покриттям. Самохідні газонокосарки оснащені травосборником, позбавляють від необхідності прибирання території після косіння. При виборі агрегату для косіння слід звернути увагу на об'ємистим травозбірника.

Самохідна газонокосарка для високої трави дає можливість створити ідеально рівну поверхню газону.

Несамохідні моделі переміщаються тільки за допомогою людини. Управляти такими газонокосарками можуть фізично здорові люди. З такими моделями агрегатів зручно об'їжджати перешкоди, так як немає необхідності зупиняти привід, їх можна придбати за бюджетною вартості. Є бездротові електричні, діючі за допомогою акумуляторів, які дозволяють більше свободи під час роботи.

Потужність двигуна

На садової техніки використовуються два варіанти двигуна, три різновиди. На косарках, що працюють від мережі, ставлять двигуни з потужністю 1-1,8 к.с. Електричні агрегати мають ширину обробки не вище 40 см. Відрізняються вони легкістю, простотою і зручністю на невеликих ділянках. Такі ж параметри мають акумуляторні моделі.

Бензинові газонокосарки використовуються на територіях з великою площею. Оснащуються вони двигуном чотиритактним з потужністю 5-6 к.с., характеризуються шириною обробки газону вище 40 см.

Додаткові характеристики і функції

Електричні газонокосарки характеризуються додатковими функціями і особливостями.

Як вибрати електричну газонокосарку з урахуванням додаткових функцій:

 • Важливою і необхідною функцією моделей є здатність мульчування, тобто подрібнення скошеної трави. Отриману мульчу можна використовувати для підгодівлі газонної грунту. Є своя особливість при мульчировании. Щоб отримати якісну мульчу, рекомендується скошування тільки м'якою сухої трави. Мокра ж трава дає комкование, і не буде вільного зростання покриття газону. Деякі електричні косарки оснащені функцією бічного викиду трави, яка необхідна при скошуванні на узбіччях.
 • Газонна трава не буває однакової висоти на ділянці. Якщо вона довга, доводиться зрізати тільки верхню її частину, а потім ще раз пройтися по газону. Тому газонокосарки оснащені функцією регулювання висоти зрізу трави. Моделі газонокосарок мають різну висоту косіння, діапазон її коливається від 2 см до 7-8 см. У недорогий садової техніки висоту зрізу можна фіксувати в трьох позиціях, а у більш дорогих моделей є 5, навіть 7 позицій регулювання. Регулювати можна вручну, на деяких дорогих моделях використовується синхронний спосіб, регулюється висота зрізу прямо під час скошування.
 • Травосборник. Сучасні газонокосарки оснащені травосборником, наявність яких полегшує процес збору і розвантаження трави при скошуванні газону. Травосборник – це ємність, встановлена ​​ззаду садової техніки, призначена для збору зрізаної трави. Конструкція травозбірника, матеріал виготовлення має велике значення при експлуатації техніки, тому що після роботи треба його чистити. Пластикові травозбірника дуже популярні, відрізняються відносною міцністю і легкістю, що не піддаються корозії і деформації. Розвантажувати їх від трави зручно, чистити легко.
  Є моделі з тканинним травосборником. Вони не обтяжують косарку, мають місткість до 90 л, висипати траву з них легко, як з мішка пилососа, займають мало місця. Розроблено і комбі-контейнери з тканини і пластика, використовуються такі баки у дорогих японських моделей.
 • Вимоги до деки. Дека – це корпус агрегату, де крутяться ножі, буває вона в залежності від моделі різної форми з різного матеріалу. Її діаметром визначають ширину захвату ножем косарки.
  Деки з пластика можна бачити на електричних та акумуляторних моделях з невеликою потужністю, вони легкі, але не дуже міцні. Сталеві деки відрізняються високим вагою і схильністю до корозії. Такими деками оснащені моделі, що працюють на бензині. Вони вимагають обов'язкової чистки після експлуатації. Є деки зі сплаву алюмінію, вони не піддаються іржі. Такий матеріал можна побачити на дорогих топ-моделях.

Кращі марки газонокосарок

Найпопулярнішими і затребуваними на ринку газонокосарок вважаються японські моделі компанії Makita:

 • Makita ELM4613 – модель на двох колісних осях, на них встановлено ріжучий роторний вузол зі спеціальними ножами. Оператор тільки керує процесом стрижки. Модель косарки зрізають зелену масу, збирає сухе листя, а також всі мульчують і подає в бачок травозбірника. Електромотор з потужністю 1800 Вт охолоджується повітрям. Чи включається за допомогою важеля ручки управління.
 • Makita ELM3711 – косарка для стрижки трави на невеликій ділянці. Вона легко пересувається на колесах великого діаметра під час експлуатації. Двигун має потужність 1300 Вт. Ножі ріжучі зроблені зі спеціальної сталі, за допомогою яких стригти газони одне задоволення. Агрегат працює в 2 режимах: діє функція бічного викиду і збору скошеної трави в ємність травозбірника, що має об'єм 35 л. Скошену зелену масу можна використовувати як сидерат.
 • Модель STIGA Combi 48 ES – самохідна косарка на електриці з потужністю 1,8 кВт, відрізняється високою маневреністю. Оснащена сталевий декою, складною ручкою рукоятки можна регулювати агрегат.
 • Брендовий німецька модель Bosch Rotak 43 – ротаційна газонокосарка з потужним електромотором 2, 45к, працює майже безшумно, легко управляється. Жорсткий пластиковий травозбірник має обсяг 50л. Можна регулювати висоту зрізу трави. Особлива конструкція дозволяє косити на рельєфних нерівних ділянках, в незручних місцях уздовж огорожі.

Газонокосарки для дачі полегшують процес догляду за газонами, застосуванням розумної садової техніки для стрижки можна завжди містити свою ділянку в ідеальному порядку.

Яку вибрати газонокосарку – на відео:

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, Щоб повідомити нам.