Яку температуру витримують кури взимку у сараї, в курнику, при якій температурі несуться

Яку мінімальну температуру витримують кури взимку?

Власникам курей необхідно потурбуватися про пристрій курятника до настання зими. Якщо в планах – цілорічне отримання яєць, то варто знати, яку мінімальну температуру свійські птахи здатні переносити і за яких температурних показниках можуть здійснювати яйцекладку. Про це і не тільки піде мова нижче.

Яку температуру переносять кури взимку?

Кури відносяться до невибагливим домашнім птахам, здатним швидко і добре адаптуватися до будь-яких умов. Влітку вони можуть з раннього ранку і практично до настання темряви гуляти на вулиці, добуваючи собі корм. Головні умови, які потрібно забезпечити, – це чистий курник з зручними сідала для сну і відпочинку, а також свіжа вода.

У зимовий час, якщо курей містять на м'ясо або для розмноження, сильно турбуватися про їхній зміст також не доведеться. Інша справа, якщо від курей потрібна хороша несучість. Тут без надання особливих умов, в тому числі і проживання в теплих температурах, не обійтися.

В курнику

Рекомендовано, щоб температура в пташнику не опускалася нижче +15 градусів Цельсія. Кури можуть переносити і мінусову температуру, проте вплив її на протязі тривалого часу згубно позначається на несучості. Тому зміст курей-несучок взимку стає недоцільним, адже в цей час зростає кількість необхідного корму, витрати на електроенергію, необхідну для освітлення.

При температурі нижче 10 градусів морозу може відбуватися обмороження сережок і гребенів. Для того щоб їх вберегти, необхідно застосовувати змазування вазеліном, натуральним жиром.

На прогулянці

Випускати гуляти курей можна при температурі до мінус 10 ° С. Чим нижче температура, тим прогулянка повинна бути коротше. Тривалий вигул на морозі не кращим чином позначається на рівні несучості. Досить буде випускати птахів не довше ніж на 2 години на день. При поганій, вітряної, сніжної погоди, ожеледі прогулянки можна не проводити, щоб уникнути травмування та застуди птахів.

При якій температурі несуться кури?

В оселі домашніх птахів повинна підтримуватися температура на рівні +23. +25 градусів за Цельсієм. Саме в таких умовах кури здатні не знижувати свою продуктивність. Щоб таку температуру забезпечити, потрібно утеплення приміщення і установка штучних джерел обігріву.

Падіння температури нижче + 15 ° С призводить до зниження рівня несучості, нижче +5 ° С – до її повної зупинки.

Як підготувати курник до зимових холодів?

Курник або сарай, в якому містяться кури, до зими потрібно буде підготувати – зробити його утеплення, перевірити роботу вентиляції. Якщо такої немає, то її потрібно буде обладнати. Також перед запуском курей на зимівлю потрібно дезінфекція приміщення двома кілограмами вапна, розведеними в десяти літрах води.

На вибір утеплювача буде впливати вид матеріалу, з якого виготовлений курник. Якщо стіни і дах дерев'яні, то для утеплення підійдуть Піноплекс, пінопласт, мінеральна, базальтова вата, плити.

При будівництві пташиного житла «з нуля» найчастіше для утеплення використовують пінопласт або опил. Одним з економічних варіантів є фольгований пенофол. Важливо пам'ятати про те, що будь-який утеплювач всередині повинен бути добре установлена ​​птахи не мали до нього доступу, не змогли клювати, і таким чином завдавати загрозу своєму здоров'ю і життю. На підлозі повинна бути підстилка шаром не менше 15 см. Курям як підстилковий матеріал підходять торф і тирсу. Їх можна змішувати з соломою.

Утеплення стін і даху – це хороший і з незначними витратами спосіб підтримки тепла в курнику, які підходить для регіонів з помірним кліматом.Але при суворих зимах потрібно штучний обігрів – з використанням нагрівальних приладів. Для підтримки плюсових температур застосовують електричні обігрівачі, газовий, пічної, водяний обігрів, інфрачервоне випромінювання від ламп і обігрівачів. Вибір системи обігріву буде залежати від площі пташника і кількості містяться голів. Обігрівачі потрібно обов'язково встановлювати таким чином, щоб кури не мали до них доступу. Найбільш практичний спосіб – приміщення в дерев'яний короб з отворами.

вентиляція

Вентиляція в курнику виконує кілька функцій:

 • надходження свіжого повітря;
 • видалення шкідливих парів, які виділяють пташині екскременти;
 • підтримання оптимальної температури;
 • нормалізація рівня вологості повітря.

Існує 3 типи вентиляції:

 1. Природна. Вентиляція може відбуватися за допомогою невеликих вікон або кватирок. У такому випадку потрібно буде щодня провітрювати пташник. Але в морози такий варіант чреватий тим, що в курнику відбудеться різкий перепад температур, з'являться протяги, а це загрожує розвитком захворювань і, можливо, обморожень.
 2. Припливно-витяжна. До цього варіанту вентиляції потрібно вдаватися, коли в курнику міститься більше 20 голів. Це найбільш оптимальний і не витратний тип, який необхідно облаштовувати на етапі будівництва пташника. Така вентиляція може бути примітивною і підходящої для малих площ і більш солідна, яка створюється за проектом і використовується в великих приміщеннях.
 3. Механічна. Найчастіше застосовується на промислових виробництвах. Для маленьких господарств вона не підійде, оскільки вимагає чималих витрат на оплату електроенергії, необхідної для роботи вентиляторів.

Правильне харчування курей взимку

Величезний вплив на рівень несучості надає харчування курей. Потрібно намагатися, щоб щоденне меню несучки складалося з таких інгредієнтів:

 • зернових (пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи);
 • коренеплодів, бульб, овочів (картоплі, моркви, буряка, капусти, гарбуза);
 • зелених трав'янистих рослин (кропиви, кульбаби, люцерни, конюшини);
 • мікро- і макроелементів (кальцію, фосфору, натрію, хлору);
 • вітамінних добавок, що містять вітаміни А, групи В, D, К, Е.

Корм для несучок потрібно заготовлювати в літню пору – висушити трави, помістити на тривале зберігання бульби і коренеплоди, обмолотити і подрібнити зерно. У зимовий час, коли тільки лише звичайним кормом забезпечити надходження всіх потрібних вітамінів і мінералів не виходить, потрібно додавати комбікорм і премікси, наприклад, такі як:

 • «Рекс витав»;
 • «Рябушка»;
 • "Курочка Ряба";
 • «Здравур».

Дозування преміксів потрібно буде розраховувати, враховуючи вік, породу, спосіб утримання, основний раціон, сезонність.

Фахівці радять складати зимове меню несеться курки, дотримуючись наступних рекомендацій за змістом:

 • зернові – 120 г;
 • зволожена мішанка – 30 г;
 • картопля відварна – 100 г;
 • макуха – 7 г;
 • крейда – 3 г;
 • сіль – 0,5 г;
 • кісткове борошно – 2 г;
 • дріжджі – 1 м

Годування здійснюють 3 рази в день. Пташиний сніданок повинен складатися з зерна і вареної картоплі, висівок, шкаралупи, солі. Обід – з мешанок, овочів, трави. Вечеря – з зерна. Щоб курка нормально харчувалася, меню необхідно періодично міняти, інакше воно їй набридне, і птах втратить апетит. У поїлках повинна обов'язково бути присутнім свіжа чиста вода. У зимовий час її температура не повинна опускатися нижче +15 ° С, інакше птахи можуть захворіти.

Порушення в роботі шлунково-кишкового тракту курки і падіння несучості можна отримати, якщо годувати птицю:

 • сіллю і солоними продуктами у великих кількостях;
 • недозрілі овочами;
 • позеленілі від довгого перебування на сонці картоплею;
 • цибулею;
 • бобовими культурами в сухому або недовареному вигляді;
 • сухим рисом;
 • яблучними насінням;
 • сирими яйцями.

Фактори, що впливають на несучість курей взимку

На продуктивність курей-несучок в зимовий період впливає кілька чинників:

 1. Порода. Стабільний і високий несучість показують кури, що відносяться до породам яєчного напрямку, наприклад, Хайсекс і ламати браун, леггорн, іза браун, хай-лайн.
 2. Умови, в яких птахи утримуються, – помірне тепло, освітленість і чистота, відсутність протягів і різких коливань температури.
 3. Вік. Найбільше яєць приносять молоді несучки в перший рік несучості.
 4. Самопочуття. Тільки здорові особини відрізняються високою продуктивністю.

Підводячи підсумок, можна стверджувати, що кури в принципі можуть витримувати низькі температури без шкоди для життя і здоров'я. Однак стабільний «мінус» в курнику неминуче веде до того, що птахи припиняють нестися. Тим птахівникам, які планують стабільно отримувати яйця в зимовий період, необхідно подбати про встановлення вентиляції, обігріву, утепленні пташника і заготівлі насичених вітамінами кормів.